Kaanb Ticaret olarak 2015 yılında kurduğumuz Aydın’daki biokütle yakıt üretim tesisimizde geri dönüşüm sonucunda elde edilen bir yakıt türü olan pelet yakıtı imal ediyoruz. Yaygın olarak kullanılan petrol ve kömür gibi fosil esaslı yakıtların yarattığı tehlikelerin önüne geçen pelet yakıtı ile hem doğaya olan sorumluluğumuzu yerine getiriyor hem de dış ülkelere bağlı kaldığımız doğalgaz ve elektrik hizmetlerine alternatif olacak enerji ve ısı yakıtı üretiyoruz.
Pelet genel olarak ağaç, odun, talaş, yonga, yaprak, kabuk, dal ve benzeri orman atıklarıyla, kapak, tahta parçası, talaş, takoz gibi atıkların kurutulup, öğütüldükten sonra yüksek basınç altında sıkıştırılması sonucunda elde edilen yakıttır. Küçük silindirik bir forma sahip olan genellikle 6-10 mm çapında ve 10-50 mm arasında uzunluğu olan, sıkıştırılmış; talaş, odun yongaları, ağaç kabuğu, zirai ürünler, ekinlerin sapları, fındık, badem, ceviz kabukları gibi doğal ürün ve atıklardan elde edilen bir yakıt olarak da ifade edilebilir. Pelet, dünyanın birçok ülkesinde yaygın olarak kullanılmakta olup çevreye zararı çok az olan bir yakıt türü olması nedeniyle avantaj sağlamaktadır.
Kaanb markasıyla sunduğumuz ürünlerimize Bodrum Milas taki satış depomuzdan tüm Muğla bölgesine, her tür miktarda hem bireysel hem de kurumsal ihtiyaçlarınıza hizmet veriyoruz. Aydın’daki üretim tesisimizden ise Aydın bölgesine direk satışımız mevcuttur. Tanışmak ve hakkımızda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
www.suaktiviteleri.com